Conquer Online – Classic Conquer

Gdy MMORPG ale te prawdziwe (tzn. nie przeglądarkowe – które również wciągają, wiem z własnego doświadczenia) wciągają ludzi od lat. Conquer Online poznałem kilka lat temu, bodajrze w 2003 roku i nie chcę tutaj mówic że jestem maniakiem, że gram już 8 lat… Były przerwy, zmiany serwerów, zaczynałem wszystko od nowa kilka razy, ale zawsze wracałem do gry. Aktualnie piszę tego posta a w tle mam odpalonego klienta z postacią która kopie gemy (i ja rozumiem słowo gemy a teraz musze je wytłumaczyć komuś kto nie zna tej gry – takie hm niby kryształy zwiększające siłe, precyzje, dające więcej expa…).

Kiedy standardowa gra straciła swój urok (tzn. wprowadzili tyle zmian i ‘udziwnień’ że to już nie było to samo co kilka lat temu trafiłem przypadkiem na ‘Classic Conquer’ czyli prywatny serwer który został okrojony do  tego co było w starych czasach i znów wszystko zaczęło się od początku.

W tych grach najbardziej lubie to że do dziś utrzymuję kontakt z ludźmi z całego świata których spotykałem na tym czy innym serwerze, a to co najbardziej lubie to wpadać na nowy serwer i moment w którym się okazuje że przypadkiem trafiam na gracza którego kiedyś poznalem – bezcenne.

PlayIt.pl

Author: Kuazs