Ciekawe miejsca w Wilnie

Wydawałoby się, że Polacy dosyć dobrze znają swoją historię oraz geografię historyczną. Ma to dzisiaj bezpośredni związek z turystyką, bo przecież atrakcje turystyczne to przede wszystkim zabytki. Niestety, jeśli zagłębić się w temacie, można doznać rozczarowania naszą wiedzą, a skutki tego są różne.

Przede wszystkim kompletnie nie doceniamy walorów turystycznych ani wschodniej części Polski ani obszarów zaraz za jej wschodnimi granicami. Weźmy na przykład Wilno – mimo, że stolica Litwy jest pięknym i niezwykle interesującym miastem, jest przez turystów niedoceniana, często nawet z góry pomijana.

Tymczasem znajduje się tam bardzo wiele ciekawych miejsc. Najciekawszym jest bodaj Ostra Brama i cudowny obraz Matki Boskiej, do którego od wieków pielgrzymują wierni z całej Europy. Jednakże, nie jest to jedyna atrakcja w Wilnie. Bardzo ciekawe są też między innymi słynne klasycystyczne budowle: katedra i ratusz miejski. Zabytków jest tam zresztą niezwykle dużo, odwiedźcie Wilno i przekonajcie się sami.

Author: Kuazs